Szóbeli vizsga

Felvételi - Logo

Kedves Felvételiző Diákok!
A szóbeli felvételi időpontok változatlanok maradtak.
A jövő heti vizsgákkal kapcsolatban később adunk tájékoztatást.

TUDNIVALÓK A SZÓBELI FELVÉTELI VIZSGÁRÓL

A szóbeli vizsga helyszíne: a gimnázium épülete, vagy online, a járványügyi helyzettől függően.

A szóbeli vizsgák időpontjai: 2021. március 2. , március 4  (későbbi beosztás szerint, jelentkezési lapok beérkezésének sorrendjében töltjük folyamatosan február 25-től)
Orvosi igazolással március 10.

Szóbeli beosztás – folyamatosan frissítjük (feldolgozás függvényében)

8 évfolyamos képzés

0008-as tagozat – a hozott pontok alapján kerülnek a diákok besorolásra a felvételi eljárás során. Nem tartunk szóbeli vizsgát!

0009-es – Szóbeli vizsgát tartunk – beosztás alapján.

4 évfolyamos képzés

Szóbeli vizsgát tartunk – beosztás alapján.

Tagozati jelentkezés függvényében vannak a bizottságok! Ha mindkét tagozat megjelölésre került, akkor a vizsgázó választhat, melyik tagozat anyagából szeretne vizsgázni. A vizsga megkezdése előtt kell ezt megmondani a vizsgabizottságnak!

Járványügyi óvintézkedések

• Szülők, kísérők az épületbe nem léphetnek be.
  • Lázas (37,8 °C feletti homlokhőmérsékletű), köhögő, felsőlégúti tüneteket mutató diák nem léphet be az iskolába.
  • Az intézménybe belépni csak orrot és szájat teljesen eltakaró maszkban lehet, a bejáratnál elvégzett hőkamerás hőmérsékletmérés és kézfertőtlenítés után.
  • A felvételizőktől azt kérjük, hogy a tanteremben a felkészülés alatt – kivételes esetektől eltekintve – viseljék a maszkot. Ha valakinek egyéni nehézsége lenne ezzel (pl. asztmás), kérjük jelezze a jelen lévő tanárnak.
  • A közösségi terekben (pl. bejárati előtér, folyosók, mosdó) a maszk állandó viselését és legalább 2 méteres egymás közötti távolság betartását kérjük a vizsgázóktól.

Sikeres vizsgát és eredményes felvételit kívánunk!

A vizsgára hozd magaddal:

• A jelenleg érvényes (nyolcadik/negyedik osztályos) ellenőrző könyvedet vagy az elektronikus naplóból letöltött ellenőrzőt! Ha a félévi értesítőt külön lapon kaptad, akkor azt is szeretnénk megnézni.
  • 8./4. osztályos füzeteidet (magyar, matematika, egy szabadon választott),
  • Bármilyen egyéb alkotásodat vagy oklevelet, melyet fontosnak tartasz.
  • Ne felejtsd otthon a fényképes személyi- vagy diákigazolványodat!
  • Szükséged lesz egy tollra.

Amennyiben a kitűzött időpontban rajtad kívülálló okból nem tudsz megjelenni, haladéktalanul értesítsd a Kosztolányi Dezső Gimnázium titkárságát (üzenet küldése ide kattintva érhető el). Ennek az értesítésnek a hiányában sajnos nem tudjuk biztosítani számodra a felvételizés lehetőségét.

Sikeres vizsgát és eredményes felvételit kívánunk!

Négy évfolyamos tagozat (0004, 0005)

A szóbeli felvételi vizsga részei:

Történelmi/irodalmi szöveg értelmezése a hozzá kapcsolódó kreatív szövegalkotási feladat segítségével (pl. véleményalkotás, érvelés) az alábbi témakörökből.

• Történelem
    • Szent István államalapító tevékenysége
    • Hunyadi Mátyás uralkodói portréja
    • A nagy földrajzi felfedezések kora
    • Az 1848-as forradalom és szabadságharc Magyarországon
    • A II. Világháború jellemzői

Természettudományos problémamegoldó feladat a fizika, kémia, biológia tantárgyak alapismereteiből, a következő témakörökből.

• Biológia témakörök:
    • Az élő és élettelen környezet kapcsolata, kölcsönhatások
    • Az egyes növénycsoportok általános felépítése és életfolyamatai
    • Az egyes állatcsoportok általános felépítése és életfolyamatai
    • Az emberi test felépítése és életfolyamatai
    • Az ember egészsége
  • Kémia témakörök:
    • Az anyagi rendszerek általános jellemzői
    • Az anyagokat alkotó részecskék és kapcsolatuk
    • Mindennapi anyagaink tulajdonságai
    • Kémiai átalakulások csoportosítása és jellemzői
    • Általános környezetvédelmi problémákű