ÖKO-kirándulás 2019.

Látkép

Apáthy sziklánál szemét szedésen jártunk

Iskolánk 10.C osztályával a Magyar Természetvédők Szövetsége és  a Fővárosi Önkormányzat Környezetvédelmi Alap támogatásával szakvezetett kirándulásra mentünk az Apáthy-sziklához, Budapest egyik védett területére, mely során a gyerekek a friss levegőn tartózkodva megismerhették a területet és bekapcsolódhattak a terület megtisztításába is egy rövid, szemétszedési akció keretében. Fotókat is készítettünk, mivel kerestünk Natura 2000 jelölő növényfajokat az “Életjelek Akció” keretében.

10.C

Budapest II. kerületének egyik legjelentősebb tájképi eleme az Apáthy-szikla, mely hatalmas dolomitsziklatömbjeivel, annak fajgazdag gyeptársulásaival, több ritka és védett növényfajnak adva otthont méltán élvezi a Fővárosi védelmem státuszát immár 1977 óta. 

Mi is szeretjük a kirándulásokat.
🙂