Ősemberbarlang Szilvásváradon

Nem mindennap láthat az ember olyan ősi barlangot, ahol már előtte több ezer évvel is laktak. Nincsen benne wi-fi, tv, konnektor, könyv meg egyéb olyan dolog, amit megszoktunk a 21. században.

Számomra kisebb volt a mérete ahhoz képest, hogy olyanok voltunk, mint a félholtak, amikor a száz kilométernek tűnő „zarándoklás” után felérkeztünk a barlanghoz. Ez a nyirkos és kellemesen szellős „lyuk”, olyan rövid, mint amilyen nagy a bejárata, azaz nagyon. Ha Kati néni nem mondta volna el, hogy ez mitől ősember barlang, akkor egy ideig nem jöttünk volna rá, mert nem vettük volna a részleteket, amik tanúskodnak arról, hogy itt valaha emberek éltek. 

6.A

Ez volt az osztály nagy részének velem egybehangzó véleménye az őslakról. De mivel nem csak erről szólt a kirándulás, volt benne a pozitívum is bőven. Ami a barlanghoz kapcsolódik: nagyon érdekes volt, és jó testmozgás volt az oda vezető út!

Széplaki Apor Huba, 6.a