A “Tankerület Kiváló Diákja – 2019” cím ünnepélyes átadása

2019. május 23-án egy egész napos ünnepségsorozat keretében köszöntötték a Tankerület Kiváló Diákjait a

Marczibányi Téri Művelődési Központban.Délelőtt tankerületi Kórusfesztivál volt a program, délután pedig a Művelődési Központ színháztermében 100 diák vehette át Hajnissné Anda Éva tankerületi igazgató asszonytól a jutalmakat. Ezt követően a II. Rákóczi Ferenc Gimnázium aulájában megrendezett Művészeti Kiállítás megnyitója következett, majd a diákok és tanáraik, szüleik egy állófogadáson is részt vehettek.
A Művészeti Kiállításon a következő kosztolányis diákok alkotásait csodálhattuk meg:

• Rohacsek Dóra 5. A
  • Katona Réka 5. B
  • Darab Szófia zsófia 6. A
  • Tóth- Farkas Gergely 7. A
  • Nyirati Zsóka 7. A
  • Varazsdi Laura 7. A
  • Révi Sára 7. B
  • Onley Evelein 11. C
  • Pavlek Fanni Csilla 11. D

Az oklevél

A Tankerület Kiváló Diákjai:

• Kádár Zsófi 7.a
  • Krizsán Róbert 11.a
  • Czank Alex 10.b
  • Katkó Dominik 12.a
  • Tóth Hanna 12.b
  • Juhász Balázs 12.c

Gratulálunk nekik!

A legifjabb kiválósággal Prostyák Fanni készített interjút.

Riport Kádár Zsófival:

• Szia, Zsófi! Hogy érzed magad most?
    • Szia, Fanni! Jól vagyok, köszönöm!
  • Mesélj nekünk, hogyan telt a csütörtöki napod május 23-án.
    • Képzeld, a családom délután elkísért a Marczibányi térre, ahol a díjátadó volt. Sok gyerek gyülekezett már az aulában.
  • Mikor kezdődött a rendezvény?
    • Délután három órakor, és körülbelül délután öt órakor végződött a II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban.
  • Hogyan zajlott le a rendezvény?
    • Miután megkaptam a névre szóló helyem, amely a nyolcadik sor tizenegyes szék volt, helyet foglaltam az intézményvezető asszonnyal egyetemben, hisz’ ő ült mellettem. Ezután a kórus énekelt nekünk, majd kihívtak ötven gyereket, köztük engem. A kórus újabb énekszámot adott elő, és ismét a díjazott diákokat szólították. Újabb gospel dalt hallhattunk az ünnepség zárásaként. Az állófogadás már a Rákóczi Gimnáziumban zajlott. A hetedik évfolyam művészeti projektjének műtárgyaiból rendezett kiállítást tekintettük meg, és meglakomáztunk a fogadáson.
  • Köszönjük szépen a beszámolót, további sok sikert kívánunk és gratulálunk! Nagyon büszkék vagyunk rád, Zsófi, hogy iskolánk öt díjazott tanulója közül Zsófi, te képviselted a 7. a osztályt!

Riporter: Prostyák Fanni 7.a