Évfolyamvizsgák

Évfolyamvizsgák rendszere 2019/2020. tanév

Az iskolánkba járó diákok majdnem minden tanév során számot adnak addig megszerzett tudásukról évfolyamvizsga formájában. Ezen vizsgák legfőbb feladata felkészíteni a diákokat az élethosszig tartó tanulással kapcsolatosan a vizsga helyzetekre, az ott támasztott követelményekre. Minden alkalommal megtapasztalják milyen készülni, tanulni valamint a vizsgákon helytállni, még akkor is, ha éppen nagyon izgulnak.

Az iskola évfolyamvizsga rendszere a 8 és a 4 évfolyamos képzésre járókat is érinti a következő táblázat alapján.

8 évfolyamos képzés4 évfolyamos képzés
5. évf.ÚJ5. évf.
6. évf.ÚJtermészetismereti projekt 6. évf.
7. évf.
első idegen nyelv (szóbeli)művészeti projekt (képzőművészeti, zenei)7. évf.
8. évf.történelem8. évf.
9. évf.
földrajz, informatika vizuális kultúra – beadandómagyar (irodalom projekt, nyelvtan írásbeli)9. évf.ÚJmatematikaválasztott természettudományos tárgy (fizika, kémia, földrajz)
10. évf.
matematika (írásbeli)kémia (tételdolgozatok)történelem ének – (csak írásbeli)10. évf.ÚJ
 történelem  egy választott faktos tárgy (írásbeli)
11. évf.
fizika (írásbeli)biológia (írásbeli)első idegen nyelv,vizuális kultúra (írásbeli)11. évf.
 magyar + művészeti korszakok választott idegen nyelv
12. évf.2. idegen nyelv (írásbeli), Próbaérettségik12. évf.Próbaérettségik

Dőlten szedve az átmeneti vizsgarendszer szerinti vizsgák évfolyamai jelöltek.

Részletes vizsgaszabályzatunk, melynek része az évfolyamvizsga is:

Az évfolyamvizsgák aktuális évre vonatkozó követelményeit, vizsgaleírásait és segédanyagait le lehet tölteni évfolyamokra bontott mappákból:

Hamarosan!