Tankönyv

2019/2020. tanévre tankönyvrendelés

A megadott augusztusi napokon 9 és 16 óra között:

• 26-án az 5. és 9. évfolyam
  • 27-én a 6. és 7. évfolyam
  • 28-án a 8. és 10. évfolyam
  • 29-én a 11. és 12. évfolyam veheti át regisztráció után a tankönyveit.

A gyorsabb ügyintézés miatt kérjük, hogy személyes időpontra jelentkezzen be.

Tankönyvátvétel regisztráció itt.

Aki nem rendelt tankönyvet – az kérjük, hogy a tanév kezdéséig gondoskodjon gyermekének a szükséges felszerelésről.

Értesítjük Önöket, hogy a 2019/20-as tanévre vonatkozóan elkezdődik a tankönyvigénylési, tankönyvrendelési időszak.

Az első fontos teendők ezzel kapcsolatosan:

• a normatív támogatásra vonatkozó igény benyújtása
  • valamint a támogatásban nem részesülők fizetési kötelezettségének vállalása.

Az ehhez szükséges formanyomtatványokat az érdekelt tanulók március folyamán megkapják, de elvesztés esetén az iskola honlapjáról is letölthetőek. A tankönyvrendelés jóvá hagyható, nyomon követhető a KELLO oldalán www.szuloifelulet.kello.hu Ezen az oldalon lehetőség van az elektronikus fizetésre is.

KELLO logo
KELLO

A tankönyvrendelés 2019/2020. évi menetrendje:

• 2019. április 1.: KELLO feltölti a tankönyvjegyzéket a rendelési felületre.
  • 2019. április 10.: Nyilatkozatok visszaküldése az iskolákba
  • 2019. április 17.: Tankönyvrendeléses papírok visszaküldése az iskolákba
  • 2019. április 1-27.: tankönyvfelelősök leadják az alaprendeléseket, alaprendelés lezárása,
  • 2019. május 2-31. SNI fejlesztőeszközök rendelésének leadása (tankonyvrendeles.kello.hu),
  • 2019. május 15 – június 30.: tankönyvfelelősök módosíthatják az alaprendeléseket
  • 2019. augusztus 1-24.: KELLO kiszállítja az alaprendelés során megrendelt tankönyveket és SNI fejlesztőeszközöket.
  • 2019. augusztus 27-31.: az alaprendelés hiányainak pótlása (az augusztus 24-ig ki nem szállított tankönyvek kiszállítása).
  • 2019. augusztus 21 – szeptember 15.: pótrendelés leadásának időszaka, ugyanott az alaprendelés átadásának rögzítése fizetős tanulók esetében.
  • 2019. szeptember 24-től: KELLO kiszállítja a pótrendelésben megrendelt tankönyveket és SNI fejlesztőeszközöket.
  • 2019. szeptember 27 – október 1.: tankönyvfelelősök módosíthatják a tanulói státuszokban bekövetkezett, korábban még nem rögzített változásokat.

Kormány 1265/2017. (V.29.) határozata értelmében az eddig felmenő rendszerben történő ingyenes tankönyvellátást a 2018/2019-as tanévtől egy ütemben vezette be az 5-9. évfolyamokra, valamint kiterjesztette a középiskola 10. évfolyamára is. Ennek értelmében a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. a tankönyvrendelési felületén központilag állította át az 5-9. és 10. évfolyamon a diákok státuszát térítésmentesre. Ez azt jelenti, hogy az 5-9. és 10. évfolyamon minden tanuló térítésmentesen kaphat csak tankönyvet, melyet év végén vissza kell adnia az iskolának.
Bármilyen hivatalos (számlázás, utalvánnyal fizetés, könyvek pótlása) ügyben a Tankönyvellátó KFT. (KELLO) áll rendelkezésre. Elérhetősége – KELLO Infopont – 1054 Budapest, Honvéd u. 5.– kellopont-budapest@kello.hu

Részletes tájékoztatók és formanyomtatványok:

Rendelési lapok (évfolyamonkénti bontásban):