Komplex művészeti vizsga – Hetedik évfolyamos tanulóink mesterműveiből készített online kiállítás

Beiratkozás

A vizsgázók előre megadott dalokból, zeneművekből kiválasztanak egyet, amelynek témája, stílusa alapján megalkotnak egy mesterművet. Az évfolyamvizsga követelményének tervezésekor az volt a célunk, hogy a diákok átélhessék a szabad alkotás, kreatív fantázia élményét, valamint megtapasztalhassák azt is, hogy milyen izgalmas lehet, ha valami által ihletet kapunk. A mestermű alapanyaga és technikája választható: festmény, grafika, kerámia, famunka, varrás, hímzés, textilmontázs, papírmasé, vagy ezek ötvözete, attól függően, hogy ki melyik technikát érzi közelebb önmagához. Teret adunk az egyéni ötleteknek, megvalósításoknak is, ahogy ez a képekből is kiderül. Az alkotásokat a tanulók otthon, vagy szakkörökön készíthetik el, rendszeres konzultáció mellett. 

A választható dalok, zenék:

Zenék:

 • Vivaldi 4 évszak
 • Muszorgszkij: Egy kiállítás képei
 • Kiscsibék tánca a tojáshéjban
 • Smetana: Moldva
 • Csajkovszkij: Diótörő balett
 • Csajkovszkij: Hattyúk tava

Dalok:

 • Schubert: A pisztráng
 • La Marseilles
 • Himnusz
 • Tinódi L. Sebestyén: Egri vár históriájának summája
 • Béres legény…
 • Megrakják a tüzet….
 • Luca Panna…..

A 2021/2022 tanév elkészült munkái: