Regensburg

A regensburgi Goethe Gimnázium és a budapesti Kosztolányi Dezső Gimnázium diákcsere programja

Két év után először ismét iskolánkban jártak a regensburgi Goethe Gimnázium diákjai. Ezúttal az iskolai projekt hétre (március 20-27. között) időzítettük érkezésüket. 18 német diák érkezett 18 magyar diákhoz, így összesen 36 fős volt a csoportunk, 4 évfolyamból (8-11-ig) és 9 osztályból. Az idei évben először ők is aktívan részt vettek az iskolai életben, és keddtől péntekig bekapcsolódtak a projekthét munkálataiba. Szívesen dolgoztak a Regensburg – Budavár és a Goethe Gimnázium-Kosztolányi Dezső Gimnázium testvérkapcsolata projekten, aminek eredményeként a témával kapcsolatban feldíszítették az iskola egyik faliújságját, kiselőadást tartottak iskolánk diákjainak Regensburg városáról és a Goethe Gimnáziumról, illetve német-magyar nyelvű kisfilmek készültek a Budai vár legfontosabb látványosságairól. Majd a projekthét lezárásaként a bajor diákok, mint meghívott díszvendégek, részt vettek a Kosztolányi Gálán, nagyon jól érezték magukat, az egyik színdarab után még állva is tapsoltak!

A csodálatos tavaszi időjárás kedvezett a délutáni külsős programokhoz, így sikerült a németeknek Budapest szép tavaszi arcát megmutatni napsüléssel és gyönyörűen virágzó fákkal, bokrokkal. A csoport az alábbi színes programokon vett részt városszerte:

  • dunai hajózás
  • gyalogtúra fel a Gellért-hegyre
  • a Budai vár megtekintése nyelvű idegenvezetéssel
  • séta a Hősök terén és a Városligetben
  • program a Magyar Zene Házában
  • sportolás a ’Cyberjump’ trambulinparkban
  • parlamentlátogatás
  • látogatás a Budavári Önkormányzatnál
  • egész napos kirándulás a Dunakanyarba, Visegrádra (Fellegvár megtekintése, bobozás, majd közös ebéd)

Ízelítőül itt látható néhány kép a programokról, és mellékelten látható az egy heti budapesti program is.

Karsainé Nika Anita

Csimár Nikolett

szervező tanárok

https://kosztolanyigimnazium.hu/wp-content/uploads/2023/04/Regensburg-2023-Program.docx